Přeskočit navigaci


Vojtěch Eckert - Jazzový klavírista a pedagogAktuální nabídka

Dana Vrchovská (zpěv) a Vojtěch Eckert (klavír)

Dana Vrchovská

v letech 1978-9 zvítězila v soutěžích mladých talentů “ZLATÁ LOUTNA”, “TALENT” a “POLSKÁ PÍSEŇ”. Zanedlouho poté již působila ve skupinách JQ ČESKÝ TĚŠÍN a DRAK. Několik let účinkovala v zahraničních klubech, zejména ve Švýcarsku, Německu, Rakousku a Španělsku, souběžně se podílela jako sólistka s Ostravským rozhlasovým orchestrem a Jazzovým ostravským rozhlasovým orchestrem.

Od roku 1996 vystupovala jako přední česká jazzová zpěvačka ve skupině Jiřího Urbánka a s ní postupně nahrála čtyři CD: Jazz Evergreens, Air Mail Special, A Night In Tunisia a On The Sunny Side Of The Street.

Zúčastnila se dlouhé řady tuzemských jazzových festivalů: Praha, Hradec Králové, Slaný, Hořice, Týniště n.Orl., Přerov, Český Těšín, Janáčkův máj v Ostravě a Vsetín, kde získala dvě prestižní ceny - Cenu publika a Cenu nejlepšího sólisty festivalu.

Dana Vrchovská se svým bandem byla v minulosti mnohokrát angažovaná na luxusní zaoceánské parníky, kupř. MS EUROPE a další...

Vojtěch Eckert

poprvé se seznamuje s klavírem v pěti letech, od sedmi let již hrál v taneční skupině svého staršího bratra. Tenkrát byl jeho idolem Karel Krautgartner se svým jazzovým orchestrem. Jako šestnáctiletý zakládá svoji první jazzovou formaci, byl to gymnaziální kvintet, s nímž pořádal výchovné koncerty pro mládež.

Na vysokoškolských kolejích v Hradci Králové vedl v druhé polovině sedmdesátých let trio a dvě noneta, složená z předních východočeských jazzmanů. Zde se prezentoval též jako hráč na některé další hudební nástroje.

V dětství byli jeho tuzemskými vzory Rudolf Rokl a Luděk Švábenský, v pozdějším období ho inspirovali američtí hráči Jimmy Smith, Erroll Garner, Oscar Peterson a Keith Jarrett.

V letech 1979-83 byl soukromým žákem proslulého českého vibrafonisty a pedagoga Karla Velebného, s jehož skupinou SHQ příležitostně jako elév spolupracoval.

Trio Vojtěcha Eckerta existuje od roku 1983, u jeho zrodu stála v roli kmotry zpěvačka Vlasta Průchová.

Jako nezapomenutelný uvádí Vojtěch Eckert svůj sólový koncert v dubnu 1994 na zámku v Litomyšli u příležitosti setkání sedmi středoevropských prezidentů.

Diskografie: Eva Olmerová, Meditation, Memories Time, Jaroslav Ježek ve foyeru a další...

http://www.eckert.cz

Dana Vrchovská a Trio Vojtěcha Eckerta

;