Přeskočit navigaci


Vojtěch Eckert (Jazzový klavírista)Prohlášení o přístupnosti

Stránky se snaží o maximální přístupnost obsahu a funkčnosti.

Stránky jsou navrženy s ohledem na hlavní zásady přístupnosti podle metodiky WCAG 1.0 a podle zásad projektu Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých - Blind Friendly Web.

Struktura layoutu i obsahu je vytvořena strukturálním XHTML 1.0 Strict, vizuální prezentace pak pomocí kaskádových stylů (CSS).

Texty

Veškeré texty, týkající se obsahu stránek, jsou definovány v relativních jednotkách a je možno libovolně upravovat jejich velikost pomocí standardních nástrojů internetového prohlíčeže (Ctrl + posun kolečkem myši v Internet Exploreru a Mozilla Firefoxu).

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče, nebo přes menu Soubor - Tisk).

Klávesové zkratky

Alt + 0 - Prohlášení o přístupnosti
Alt + 1 - Úvod
Alt + 2 - Biografie - Vojtěch Eckert
Alt + 3 - Biografie - Dana Vrchovská
Alt + 4 - Hudba
Alt + 5 - Aktuální nabídka
Alt + 6 - Výuka
Alt + 7 - Galerie
Alt + 8 - Kontakt

Uvedené zkratky jsou platné pro internetový prohlížeč Internet Explorer na operačním systému Windows, v jiných prohlížečích se mohou klávesové zkratky lišit (pro prohlížeč Mozilla Firefox platí [Alt + Shift] + acceskey, pro prohlížeč Opera platí [Shift + Esc] + acceskey).

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání zvěřejněných stránek není omezeno druhem vstupního zařízení. K obsahu se lze tedy dostat jak s pomocí myši, tak i klávesnice.

Nezávislost na výstupním zařízení

Přístup k obsahu webových stránek není závislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon a nebo hlasovou čtečku.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace o problémech se zobrazováním těchto stránek prosím zasílejte na adresu správce serveru jaroslav.salivar@gmail.com.

© 2008-2018, Vojtěch Eckert | Všechna práva vyhrazena | Prohlášení o přístupnosti | Vytvořil Jaroslav Salivar | Nahoru